Rozwody

Postępowanie rozwodowe

Rozchodzimy się z różnych powodów i na różnych etapach życia. W zależności od tego na jakim etapie dochodzi do rozpadu małżeństwa, wraz z podjęciem decyzji o rozwodzie może pojawić się konieczność podjęcia kolejnych równie trudnych decyzji.
Decydując się na rozwód musi zastanowić się nad:

Każda z powyższych kwestii ma doniosłe znaczenie pod kątem prawnym oraz niesie poważne konsekwencje w życiu osobistym. Przed zdecydowaniem się na wniesienie pozwu rozwodowego należy więc zastanowić się nad sposobem uregulowania powyższych zagadnień. Kancelaria Radcy Prawnego Janusza Behrendt oferuje pomoc w każdym aspekcie postępowania rozwodowego. Do usług świadczonych przez kancelarię należy zarówno udzielanie pojedynczych porad prawnych jak i kompleksowe prowadzenie postępowań rozwodowych. Jesteśmy świadomi specyfiki postępowań rozwodowych i towarzyszących im emocji.

Podzial majatku
Podział majątku
Czytaj więcej

Decydując się na postępowanie rozwodowe musisz zastanowić się nad kilkoma kwestiami.

Podzial majatku
Sposób korzystania z dotychczasowego mieszkania
Czytaj więcej
Podzial majatku
Wina za rozpad małżeństwa
Czytaj więcej
Podzial majatku
Alimenty
Czytaj więcej
Podzial majatku
Władza rodzicielska
Czytaj więcej

Garść przydatnych informacji:

Zmiana nazwiska po rozwodzie.
Czytaj więcej

Jest możliwa. Należy tylko pamiętać o tym aby wystąpić z właściwym wnioskiem do Urzędu Stanu Cywilnego w terminie 3 miesięcy od daty uprawomocnienia się wyroku rozwodowego.

Wysokość opłaty sądowej.
Czytaj więcej

Opłata sądowa w sprawach o rozwód i separacje jest stała – wynosi 600,00 zł. W przypadku wydania wyroku rozwodowego bez orzekania o winie którejkolwiek ze stron, Sąd z urzędu zwraca powodowi połowę (300,00 zł) uiszczonej opłaty.

Jeżeli mieszkają Państwo na terenie właściwości Sądu Okręgowego w Gdańsku (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wejherowo, Tczew, Kościerzyna, Kartuzy, Starogard Gdański, Malbork, Kwidzyn) to opłatę w wysokości 600,00 zł należy wpłacić wg. poniższych danych:

Sąd Okręgowy w Gdańsku, Wydział II Cywilny, ul. Nowe Ogrody 30/34, 80-803 Gdańsk 62101000551233003012000002, tytułem – opłata od pozwu w sprawie o rozwód, ….. (nazwisko stron)

Co oznacza zupełny rozkład pożycia małżeńskiego.
Czytaj więcej

Zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego jest warunkiem koniecznym do orzeczenia rozwodu. Aby tak się stało pomiędzy małżonkami musi nastąpić trwały rozkład więzi duchowej, fizycznej i gospodarczej. W uzasadnionych przypadkach kiedy trwanie więzi gospodarczej jest uwarunkowane szczególnymi okolicznościami np. małżonkowie mający tylko jedno mieszkanie w dalszym ciągu mieszkają razem. Ustanie ww. więzi powinno być wyrazem woli małżonków a nie okoliczności na które nie mają oni wpływu.

Cofnięcie pozwu rozwodowego.
Czytaj więcej

Cofnięcie pozwu w sprawie rozwodowej jest możliwe na ogólnych zasadach przewidzianych przez Kodeks Postępowania Cywilnego (art. 203). Należy jednak pamiętać, że cofnięcie pozwu będzie niemożliwe jeżeli druga strona w odpowiedzi na pozew także wniesie o rozwiązanie małżeństwa przez rozwód.

Kiedy sąd nie da rozwodu:
Czytaj więcej

  • jeżeli na jego wskutek miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci;
  • kiedy byłoby to sprzeczne z zasadami współżycia społecznego;
  • kiedy jego orzeczenia żąda małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia;

Opinie

Polecam usługi Radcy Prawnego Janusza Behrendt. Rzetelny, dokładny i bardzo pomocny. Mogłam liczyć na fachową pomoc prawną w każdej chwili. Jestem wręcz zaskoczona takim zaangażowaneim w sprawy, które dla mnie prowadził i prowadzi.

Katarzyna P. (osoba prywatna) / Gdańsk

Pan Janusz jest osobą bardzo kompetentną. Z ogromnym zaangażowaniem podchodzi do zleconych spraw. Potrafi znaleźć rozwiązanie nawet wtedy, gdy inni radcy prawni nie chcą zadać sobie trudu by poprowadzić sprawę, gdyż wydaje się być ona nie do wygrania. Pan Janusz podejmuje się nawet bardzo trudnych i zawiłych zadań i doprowadza sprawy do końca wygrywając. Jest wnikliwy oraz bardzo skuteczny. To nie tylko bardzo dobry prawnik, ale również bardzo dobry człowiek.

Anna G. (osoba prywatna) / Gdańsk

Radca Prawny Janusz Behrendt dał się poznać jako osoba rzetelna i przede wszystkim skuteczna w powierzonych mu zadaniach. Bogate doświadczenie, znakomita wiedza ekspercka oraz umiejętność prawidłowej oceny. Mając na względzie powyższe cechy z przyjemnośćią polecam innym korzystanie z usług Kancelarii Radcy Prawnego Janusza Behrendt.

Aleksandra G. (osoba prywatna) / Pruszcz Gdański

W okresie trwającej cały czas współpracy Radca Prawny Janusz Behrendt wykazuje się ponadprzeciętną sprawnością organizacyjną a jakość i skuteczność podejmowanych działań nie budzi żadnych zastrzeżeń. Znakomita wiedza merytoryczna oraz umiejętność właściwej oceny sytuacji biznesowej to zdecydowanie najważniejsze atuty dedycdujące o naszej dalszej współpracy. W związku z powyższym z całą odpowiedzialności polecam Radcę Prawnego Janusza Behrendt jako odpowiedzialnego, rzetelnego i solidnego partnera.

Anna Konarska Przygoda (przedsiębiorca AGD Styl) / Łódź

Pan Janusz Behrendt w dotychczasowej współpracy dał mi się poznać jako osoba rzetelna i przede wszystkim skuteczna w powierzonych mu zadaniach. Wszechstronna znajomość zagadnień prawnych, duża elastyczność i umiejętność prawidłowej oceny sytuacji klienta szczególnie wyróżniają pana Janusza w znanym mi środowisku radców prawnych. Dlatego z pełną odpowiedzialnością polecam innym korzystanie z usług nowej Kancelarii Radcy Prawnego Janusza Behrendta jako solidnego i sprawdzonego partnera.

Andrzej Potębski ( vice prezes zarządu - EGEN S.A.) / Lublin

Z przyjemnością polecam wszystkim korzystanie z usług Kancelarii Pana Janusza Behrendta. Spółka Eurocomm PL z siedzibą w Katowicach współpracuje z Panem Januszem od 2013 roku do chwili obecnej. Rzetelność, bogata wiedza oraz duże doświadczenie najlepiej charakteryzują podejście do powierzanych zleceń z zakresu branży e-commerce.

Tomasz Pankała (prezes zarządu - EUROCOMM.PL sp. z o.o.) / Katowice

Mogę szczerze polecić usługi Pana Janusza, mi pomógł i to bardzo. Zwróciłem się z prośbą o pomoc i udało się. Dzięki Panu Januszowi odzyskałem Prawo Jazdy po roku (groziło 3 lata oraz późniejszy egzamin) i znacznie udało się również obniżyć karę finansową. Złożyliśmy odwołanie do prokuratury i skierowaliśmy sprawę do sądu. Tam również dzięki Panu Januszowi odpowiedniej strategii i przygotowaniu, udało się!

Także polecam! Może i Wam pomoże, czego życzę.

Krzysztof W. (osoba prywatna) / Kartuzy

Kontakt

Jesteśmy zawsze gotowi pomóc. Każdy z naszych Klientów może liczyć na indywidualne podejście.
Zadzwoń lub skorzystaj z poniższego formularza by przedstawić swoją sprawę.