Usługi

Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje o działalności Kancelarii Radcy Prawnego Janusza Behrendt. Doradzamy i pomagamy także w sprawach, które nie zostały tutaj wymienione. W każdym przypadku zapraszamy do kontaktu.

Porozmawiać zawsze warto.

Prawo rodzinne

Prawo rodzinne

Prawo cywilne

Prawo cywilne

Prawo karne

Prawo karne

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Ochrona danych osobowych

Ochrona danych osobowych

Ecommerce

Ecommerce

Kancelaria Radcy Prawnego Janusz Behrendt oferuje kompleksową pomoc z zakresu prawa rodzinnego. Dla postępowań rozwodowych stworzyliśmy dedykowaną podstronę znajdującą się tutaj (Postępowania Rozwodowe).  Na podstronie tej, mogą Państwo zapozanć się z podstawowymi informacjami m.in na temat: podziału majątku wspólnego bądź ustalaenia właściwej wysokości alimentów. 

Kancelaria Radcy Prawnego Janusza Behrendt świadczy kompleksowe usługi w zakresie prawa cywilnego. Dla naszych klientów wyjaśniamy prawne zawiłości, udzielamy porad prawnych, przeprowadzamy negocjacje i reprezentujemy ich interesy przed sądami. Poza głównymi obszarami zainteresowań (prawo rodzinne i odszkodowania) nasza kancelaria zajmuje się takimi gałęziami prawa cywilnego jak: własność i inne prawa rzeczowe, zobowiązania, spadki.

Swoje usługi w zakresie prawa karnego Kancelaria Radcy Prawnego Janusza Behrendt kieruje zarówno do osób podejrzanych, oskarżonych jak i pokrzywdzonych. Zakres świadczonych usług obejmuje przede wszystkim: świadczenie porad prawnych, reprezentowanie klienta na każdym etapie postępowania. Ponadto oferujemy pomoc w formułowaniu wniosków w postępowaniach karnych wykonawczych takich jak: odroczenie wykonania kary, warunkowe zawieszenie wykonania kary, udzielenie przerwy w wykonaniu kary, rozłożenie grzywny na raty, warunkowe przedterminowe zwolnienie.

Kancelaria Radcy Prawnego Janusza Behrendt oferuje kompleksowe usługi związane z bieżącą obsługą prawną przedsiębiorstw. Zajmujemy się takimi sprawami jak doradztwo prawne (zarówno przed założeniem jak i w trakcie prowadzenia biznesu), tworzenie i opiniowanie dokumentów (umowy, regulaminy) reprezentacja interesów klienta przed Sądami i Urzędami a także windykacją należności.

W dniu 18 maj 2018 w Polsce zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. Ustawodawca Europejski w ten sposób wprowadza jednolite przepisy dotyczące ochrony danych osobowych w Unii Europejskiej. Rozporządzenie to definiuje ochronę danych osobowych na nowo i nakłada na przedsiębiorstwa przetwarzające dane osobowe znacznie więcej obowiązków i ograniczeń. Każdy przedsiębiorca przetwarzający dane osobowe jest zobowiązany dostosować się do wymagań stawianych przez Rozporządzenie do dnia 18 maja 2018 r. Brak spełnienia wymagań może się wiązać z poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi. Kancelaria Radcy Prawnego Janusza Behrendt oferuje przeprowadzenie kompleksowych audytów przedsiębiorstw chcących dostosować się do rozporządzenia, przygotowanie dokumentacji oraz pełnienie funkcji Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Obecnie, w epoce internetu, prowadzenie działalności gospodarczej wymaga odpowiedniego przygotowania, także od strony prawnej. Kancelaria Radcy Prawnego Janusza Behrendt udziela kompleksowego wsparcia w tym zakresie, oferując takie usługi jak: przygotowanie regulaminów sklepów internetowych/portali/ aplikacji internetowych, polityk prywatności, umów zawieranych na odległość, bieżące doradztwo prawne.