Jedynym sposobem na rozporządzenie swoim majątkiem na wypadek śmierci jest sporządzenie testamentu. W przypadku gdy Spadkodawca nie sporządzi testamentu, dziedziczenie spadku odbywa się na podstawie przepisów Kodeksu Cywilnego. Osoby pominięte przy dziedziczeniu mogą ubiegać się o zachowek, który co do zasady wynosi połowę z tego co byśmy otrzymali gdybyśmy dziedziczyli na podstawie kodeksu cywilnego. Adwokat lub radca prawny, którego specjalnością jest prawo spadkowe w Pruszczu Gdańskim oraz Gdańsku, reprezentuje strony w postępowaniach sądowych związanych z podziałem spadków oraz w sprawach o zachowek.
Zakres usług świadczonych przez kancelarię radcy prawnego Janusza Behrendt jest szeroki. Adwokat lub radca prawny doradzi też klientom w sprawie zasad dziedziczenia, przygotowywania testamentów i pozostałych kwestiach związanych z prawem spadkowym. Korzystamy przy tym z fachowej wiedzy oraz doświadczenia zdobytego w trakcie dotychczasowej praktyki.
Z uwagi na fakt, że sprawy spadkowe dotyczą najczęściej członków rodziny, sprawy z zakresu prawa spadkowego potrafią być trudne i skomplikowane nie tylko ze względu na stan faktyczny, ale także z powodu więzi łączących strony procesu. Sztuką jest poprowadzenie sprawy w taki sposób, aby nie skłócić członków rodziny. Nie zawsze jest to możliwe, ale powinien to tego dąży każdy adwokat lub radca prawny. Przeprowadzenie postępowania w taki sposób wymaga dużej wiedzy oraz doświadczenia.
Przygotowując się do podziału spadku, jego przyjęcia lub odrzucenia, a także zabezpieczenia spadku wiele osób decyduje się na zatrudnienie adwokata lub radcy prawnego specjalizującego się w dziedzinie prawa spadkowego. Pomoc specjalisty w kwestiach związanych z testamentem i dziedziczeniem często zwiększa szansę strony reprezentowanej na zakończenie sprawy w sposób możliwie najkorzystniejszy, zwłaszcza jeśli konieczne będzie rozstrzygnięcie sporu przed sądem.